Розроблено методичні матеріали з авторського права

  • Дата:
Повернутися

УІК спільно з Baker McKenzie Україна розробили методичні матеріали з авторського права для Міжнародного форуму Креативна Україна. Цими матеріалами ми пояснюємо важливі моменти авторського права гравцям книговидавничого сектора. Ми переконані, що головним активом видавця є не добра друкарня і навіть не хороші матеріали, а його видавниче портфоліо – письменники, перекладачі, дизайнери, художники, ілюстратори, тобто усі ті, хто творять книжку. Також ми впевнені, що розуміння авторського права має безпосередній вплив на якість креативного контенту, що потрапляє до видавців від авторів. У форматі питань та відповідей розбираємо: що таке авторське право, звідки воно взялося, як його захистити та як використати?

 

"Ми намагалися зробити це незаюридизовано, легко та зрозуміло. Поєднуємо це із соціальними змінами в Європі, оскільки розповідаємо про європейську систему авторського права й певні, що найкраще його можна зрозуміти лише у зв'язку з культурними змінами — винаходом друку, революціями у театрах, цензурою, відмовою публікувати авторів. Героями наших матеріалів, які вдихають життя в авторське право, є Гюго, Бомарше та Тувім. Робили це також в Українському контексті, тому оповідаємо про Котляревського чи Шевченка.

 

У другій частині пояснюємо, що таке видавничий договір та де у ньому заховані вузькі місця — як для автора, так і для видавця, що означає термінологія. Ми певні, що добрі договори здатні полегшити життя усім. А зрощення культури авторського права здатне вплинути на здоров'я екосистеми, в якій з'являється все краща література", — розповідає начальниця сектору перекладної літератури УІК Богдана Неборак.